Team Fortress 2

Team Fortress 2

Hra bola vyvinutá štúdiom Valve Corporation. Ide o klasickú strielačku, tzv. first-person multiplayer. Hra bola postupne vydaná na platformy Xbox 360, Playstation a následne pre Windows. Taktiež bola aktualizovaná pre podporu OS X a naposledy pre Linux z roku 2013.

V samotnej hre sa hráči pripoja do jedného z dvoch tímov, ktoré zahŕňajú deväť charakteristických postáv, bojujúcich v rôznych herných režimoch, vrátane “Capture the flag” či “kráľ kopca”. Vývoj hry, spadal pod Johna Cooka a Robina Walkera, ktorý boli pri zrode pôvodného Team Fortress. Ešte v roku 1998 oznámili, že hra bude realistickejšia, prepracovanejšia vizualizácia a zlepšená hrateľnosť. Všetko sa však menilo počas dlhých deväť rokov vývoja.

Shooting in TF2

Team Fortress 2 získala ohlas u kritikov pre jej umelecký smer, humor a samotnú hrateľnosť charakteristických postáv v multiplayeri. Valve aj naďalej pokračuje v aktualizácii hry, v podobe pridávania nového obsahu, vrátane máp, predmetov a herných módov.

Cowboy in TF2

Aiming in TF2

Na záver: zaujímavosť a video :)

Podľa portálu sector.sk, je hra Team Fortress v rebríčku najhranejších hier na Slovensku, na 3. priečke na steame. Samozrejme, údaj berie do úvahy len originálne verzie.

Comments (0)

There are currently no comments. Be the first to comment!