Grand Theft Auto: San Andreas

Tento článok nebude o predstavení hry, ktorú si môžete zahrať na ONHOSTe, skôr sa vrátime nostalgicky k jednej z najlepších hier všetkých čias, na ktorú budeme spomínať celý život. Článok vznikol pre fanúšikov tejto nesmrteľnej hry, ktorú si môžeš zahrať na ONHOSTe. Aj keď vznikli nové tituly hry GTA, San Andreas bude vždy hra, ku ktorej sa rád vrátiš.

Séria GTA je jednou z najobľúbenejších na celom svete, jej posledná V. časť bola jednou z najočakávanejších hier a hneď v prvých dňoch trhala rekordy, keď len za 3 dni sa jej predalo viac ako 1 miliarda kusov. Ako pomaly pri každej novodobej hre, ani GTA sa neobišlo bez tvrdej kritiky, hlavne čo sa týka zobrazovania žien a násilia v hre. Aj napriek tomu sa ale hra už teraz radi medzi tie s najvyšším zárobkom vôbec. Je veľká pravdepodobnosť, že aj vy ste už hrali GTA V, ale viacero z vás by pravdepodobne uznalo, že GTA: San Andreas je srdcovka.

GTA začalo nevinne, išlo o čo najreálnejší zážitok, o hru, v ktorej môžete behať po ulici, kradnúť autá a následne v nich jazdiť po meste, ale aj zarábať či kupovať domy. Dá sa hrať aj “len” takto, no väčšinu zaujímajú misie a plnenie príbehu. Jedná misia skončí a neviete sa dočkať ďalšej. Medzi zaujímavosťami celkom určite treba spomenúť, že na začiatku samotné GTA investovalo do negatívnej reklamy nemalé financie. Poukazovali na násilie v hre, zabíjanie policajtov, prostitúciu, gangy a podobne. Jedna vec je, že hra bola odsúdená na úspech, keďže zaberá široké množstvo herných nadšencov, plus prepojenie povedzme reálneho sveta je v skutku emotívny zážitok. Avšak práve tento krok, doslova vystrelil GTA medzi hernú elitu. Taktiež má spoločnosť Rockstar za sebou množstvo súdnych sporov. Pri GTA: San Andreas mi nedá nespomenúť HOT COFFEE mód, kedy ste doslova pozerali na akt lásky medzi “CJ” a jeho… vyvolenou. Tento mód spustil lavínu kritiky, dokonca vtedajšia senátorka Hillary Clinton mala k téme čo povedať. Výsledok? Spoločnosť Take-Two pochybila pri marketingu GTA: San Andreas. Tento súdny spor prehrala a zaplatila 20 miliónov amerických dolárov.

Hot Coffee

GTA: San Andreas vyšlo v roku 2004/2005, a v roku 2010 bola hra označená ako 3. najlepšie sa predávajúca hra všetkých čias.
Rozhodne Vás zaujme veľkosť mapy hry, ktorá sa delí na niekoľko častí. Obsahuje najznámejšie mestá sveta: Los Santos (Los Angeles), San Fierro (San Francisco) a Las Venturas (Las Vegas) určite poznáte, minimálne tie reálne alternatívy v zátvorkách.

V samotnom príbehu hry hráte za Carla Johnsona “CJ”, spolu s jeho starším bratom Seanom Johnsonom “Sweet” a jedinou sestrou Kendl Johnsonovou. Spolu s Vami je aj gang Grove Street, ktorému budete neskôr šéfovať a budiť rešpekt pred ostatnými.

gang

Netrvalo dlho a San Andreas sa dočkal aj svojho multiplayeru, kde si spolu s kamarátmi, rodinou (#WeAreOnhostFamily) alebo random ľuďmi môžete zahrať samotnú hru. Príbeh tu záleží len na vás.
Práve multiplayer sa nachádza aj v našej ponuke serverov :)

Pár obrázkov pre nostalgické zaspomínanie si na túto cool hru. Všetci nadšenci tejto super hry si ju budú môcť zahrať online na ONHOSTE.

gangy

san andreas

las venturas

mapa san andreas

Komentáře (0)

Zatím nikdo nenapsal komentář k této novince. Buďte první!